Daugelis kieme turi nemokamą vėją ir domisi kinietiško vėjo generatoriaus pirkimu,bet kaina 60000 rub.-gąsdina!Tokio modelio atsipirkimo laikas
daugiau kaip 10 metų.O tai reiškia ,kad norinčių pirkti beveik nėra! Kitas reikalas - savadarbis vėjo generatorius su vertikalia ašimi,kur kintamos srovės generatoriui panaudotas paprasčiausias
elektrinio dviračio variklis-ratas, šiuo atveju klausimo kaina 6 kartus mažesnė - užteks ir 10 tūkstančių rublių ! Štai vertikalaus vėjo generatoriaus video,apie kurį ir kalbėsime:
Patiko video?Nusiųsk draugams į:
Ar konstrukcija neatrodo sudėtinga?Ji visiškai nesudėtinga! Dabar mes apžvelgsime 5 vertikalaus variklio turbinos gaminimo -surinkimo etapus.Po to keletas patarimų kaip išsirinkti variklį-ratą vėjo generatoriaus naudojimui,o po viso to aš papasakosiu apie dvi variklio -rato prijungimo prie maitinimo tinklo schemas - jei Jūs jau turite vėjo generatorių,iš karto spauskite čia, kad pereiti prie VĖJO GENERATORIAUS PRIJUNGIMO į elektros tinklą SCHEMŲ..
Ir taip,vėjo generatorius su vertikalia ašimi - tai pati paprasčiausia vėjo generatoriaus konstrukcija! Iki to mes žiūrėjome vėjo generatorių su Savonijaus rotoriumi
(nuoroda straipsniui "savadarbis vėjo generatorius") ,o dabar apžvelgsime daug greitesnį turbinos variantą.
Penki turbinos gaminimo etapai:
1. Pasiruošiame cinkuotą DŪMTRAUKIO vamzdį diametras 225-350 mm,ilgis 4 m - tai turbinos mentėms. Supjaustome vamzdį į tris lygias dalis (nors rekomenduojamas menčių ilgis 1160 mm, jei Jūs pagaminsite ne ilgesnes kaip 1400 mm , ypatingo nestabilumo nebus !) - po to išilgai į keturias dalis , turi gautis 12 menčių. Taip pat galima kreiptis į žmones , kurie užsiima lietvamzdžių ,lovių gamyba iš cinkuotos skardos ir gali be problemų pagaminti mentes ir taisyklingai išlenkti šoninius sustiprinimus.
2. .Pagaminame viršutinį ir apatinį atraminius diskus - tiks ABS plastikas,tekstolitas,3-4 mm storio metalas arba bakelitinė ("suomiška") faniera - visos šios medžiagos turi būti didesnio kaip 10 mm storio.
Pridėtame faile brėžiniai AutoCADui , bet galima orientuotis ir šiuo piešiniu:
3. Nusiperkame 48 kampainius,96 varžtelius su veržlėmis ,192 poveržles (pageidautina iš nerūdijančio plieno).Nors, kai kas menčių tvirtinimui naudoja po šešis kampainius-tada tai 72 kampainiai,144 varžteliai ir 288 poveržlės.
4. Toliau prasideda pačios liūdniausios Jūsų gyvenime dienos - imkite drėlę arba pigias kinietiškas gręžimo stakles ir pirmyn , gręžkite kiaurymes tvirtinimui! Mentėse skyles galima bandyti pramušti - tai žymiai greičiau,bet gali gautis truputį kreivoka turbina...
5. Statinis balansavimas - jei uždėti turbiną ant ašies,galima pabandyti ją subalansuoti statinėje būsenoje.Bet paprastai visi skuba kuo greičiau užbaigti projektą ir balansavimą atideda.Principe, jei Jūs dirbote tiksliai turbina veiks gerai iš karto ! Taip , dabar pereiname prie variklio-rato kaip elektros srovės generatoriaus,prijungimo - Jums tiks bet koks variklis-ratas,kurio svoris nuo 5 iki 8 kilogramų.Viduje jie visi vienodi,čia stovi
daugiapolis lėtaeigis kintamos srovės generatorius, konstruktyviai tai keletas dešimčių neodiminių magnetų ant besisukančio statoriaus ir nejudantis rotorius su vos mažesniu skaičiumi išpjovų ,kuriose sudėtos trys nepriklausomos apvijos:
Norint panaudoti tokį variklį-ratą vėjo generatoriui ,būtina nejudamai pritvirtinti variklio-rato ašį ant stiebo, oprie variklio-rato korpuso pritvirtinti turbiną.Imant, kad pastatyti stiebą sudėtinga, o pagaminti turbiną - reikia daug kruopštaus darbo, tai su pačiu generatoriumi problemų mažiausiai !
Tiksliau visos problemos prasideda po to, kai Jūs viską surinkote ir pritvirtinote prie stiebo - dabar reikia prijungti Jūsų vėjo generatorių (tikiuosi laisva eiga jis puikiai sukasi )prie elektros energijos naudotojų.Principe,iš viso prijungimo schemų tik dvi:
1. Pirmasis pajungimo būdas pats naudingiausias,jeigu atsižvelgti į NVK, nes nereikalauja jokių keitiklių - reikia vėjo generatoriaus išėjimą iškart prijungti prie vandens šildytuvo kaitinimo elemento, pavyzdžiui taip :
Ši schema gera, tačiau niekas taip iš karto nedaro! Iš pradžių visi nori pažaisti su akumuliatoriais ir apšvietimu!
2. Antroji schema puikiai tam tinka - ji niekuo nesiskiria nuo tos, kuri naudojama automobilio generatoriuje (žr.paveikslėlį iš dešinės).
Trys variklio-rato apvijos prijungiamos tarp dviejų diodų kiekviena ir išėjime gauname nestabilizuotą nuolatinę įtampą, kuri tiesiogiai proporcingai priklauso nuo generatoriaus sukimosi greičio - ką mums su tuo daryti? Reikia atsižvelgti dar ir į tai, kad kai vėjo variklis stovi, būtina nuo jo atjungti visus imtuvus, priešingu atveju jis net nepajudės iš vietos! Bendrai, realiame gyvenime reikalingas valdiklis, kuris seks, yra vėjas ar jo nėra, bei prijunginės imtuvus priklausomai nuo išeinančios srovės ir įtampos. Schemų sukurta nemažai ir turbūt pati paprasčiausia būtų ši:
Reikia pastebėti tą faktą, kad lieka dar viena problema, kurios ši schema neišsprendžia - vėjo generatoriaus atjungimas esant ypač stipriam vėjui. Ir dar, tokia schema neatrodo labai paprasta - asmeniškai man ją sulituoti būtų sunku! Laimei Žemėje yra kiniečiai - visos viršuje išvardintos problemos lengvai išsisprendžia , jei Jūs kreipsitės į juos ! Jie gamina begalę valdiklių vėjo generatoriams, kurį vieną iš jų, Jūs galite nusipirkti tiesiog čia ir dabar :
Valdiklis sveria 560 gramų, drėgmei atsparus, dydis 61*82*123 mm. Pajungus baterijas, automatiškai nustato įkrovimo įtampą : 12 ar 24 V. Maksimali valdiklio srovė - 35 A. Turi apsaugą nuo stipraus vėjo. Leidžia vėjo generatoriui korektiškai startuoti po jo sustojimo.